Комунальний заклад "Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №8 "Вишиванка" Володимирської міської ради

«Подоляночка»

Група «ПОДОЛЯНОЧКА»

З дітьми працюють вихователі Кавюк Тетяна Миколаївна та Пишук Ольга Олексіївна.

Помічник вихователя Балуда Наталія Михайлівна.

 

Віртуальне знайомство з групою "Подоляночка" за посиланням https://youtu.be/JbUgF05oRp8

 

Шановні батьки! Просимо пам’ятати про роль спорту  у вихованні дітей

Спорт виховує тоді, коли він є улюбленим заняттям кожного.

В.О.Сухомлинський

Передшкільний  вік є одним з найбільш відповідальних періодів розвитку дитини у формуванні фізичного здоров’я, культурних навичок.

Саме тому зміст фізичної культури передбачає в собі розв’язання оздоровчих та виховних завдань:
1. зміцнювати здоров’я дітей, здійснювати їхній всебічний фізичний розвиток, загартовувати їх, удосконалювати функції організму, підвищувати фізичну та розумову працездатність дошкільнят;
2. сприяти формуванню правильної постави та проводити профілактику плоскоступості;
3. розвивати рухові якості: швидкість, спритність, силу, гнучкість та загальну витривалість;
4. виховувати позитивні моральні та вольові риси характеру дитини, виховувати інтерес до активної рухової діяльності та формувати потреби в систематичних заняттях фізичними вправами.
Щоденні заняття з фізичної культури, ранкова гімнастика, гігієнічна гімнастика після денного сну та ін. є обов’язковими моментами у режимі дитини.
Батькам важливо знати, що заняття з фізичної культури, рухливі ігри, вправи спортивного характеру сприяють вихованню у дітей дисциплінованості, колективізму, рішучості, сміливості та інших якостей, необхідних кожному. Цікаве заняття, участь у різноманітних іграх, виконання спортивних вправ, підвищують інтерес дитини до фізичних вправ. А правильне їх виконання сприяє покращенню фізичного стану дитини. Завдяки загальнорозвиваючим вправам (для м’язів рук плечового пояса, тулуба і ніг), основним рухам (ходьба, біг, вправи з рівноваги, стрибки, метання, лазіння), у дитини формується правильна постава, розвиток фізичних якостей дитини. Також, під час спорту дитина долає свої страхи: страх висоти, поразки, перестрибнути через колоду, пройти по лаві, залізти на гімнастичну стінку. Тоді потрібно ставити цілі, адже ніщо так не мотивує, як перемога, досягнення мети.
Рухливі ігри сприяють формуванню вмінь орієнтуватись у просторі, розвитку координації рухів, кмітливості та спритності.
Активним та пізнавальним видом діяльності є пішохідна прогулянка із батьками. У її процесі формується витримка, дисциплінованість, рішучість, взаємодопомога. Щоб зробити її більш цікавою, можна зацікавити дитину, провести у формі квесту. У теплу пору доцільно буде використовувати вправи спортивного характеру з елементами плавання, катання на велосипеді, футбол тощо. У холодну - хокей, катання на лижах, санчатах, ковзанах. Такі вправи будуть цікавими для дітей та підвищать ефективність фізичного розвитку. Найголовнішим завданням є прищепити любов до спорту, що зіграє велику роль та користь у майбутньому дитини.
Загартовування - один з важливих методів збереження здоров’я дітей. Його проводять з метою пристосування організму до різноманітних впливів зовнішнього середовища. Воно передбачає використання водних процедур, сонячних та повітряних ванн у поєднанні із заняттями фізкультурою.
Важливо!!! Потрібно враховувати вік дитини, стан її здоров’я та раніше перенесені хвороби. Загартування потрібно починати з раннього віку, систематично та безперервно.

Важливо пам’ятати, що завданням закладу дошкільної освіти та батьків є спонукати дитину до розвитку рухової активності. Учити дітей правильно та систематично виконувати фізичні вправи, зберігати рівновагу, виробляти вміння орієнтуватись у просторі, контролювати координацію рухів, долати перешкоди, впевнено йти до своєї мети. Хтозна, можливо ваша дитина - майбутній спортсмен! Отже, під впливом різноманітних засобів фізичного виховання у дитини зміцнюється здоров’я, покращується фізичний розвиток, створюються умови для всебічного розвитку дитини. Здоров‘я наших дітей цілком залежить від нас самих!

Порадник для батьків:

1. Заохочуйте дитину займатись тим видом спорту, який їй подобається, прищеплюючи любов до нього.
2. Підтримуйте її у всьому, дозволяйте помилятись та допомагайте долати ці труднощі.
3. Ведіть здоровий спосіб життя.
4. Візьміть собі за звичку, щоранку виконувати ранкову гімнастику та займатись фізичними вправами.
5. Прищеплюючи дітям здорові звички, стежте за тим, аби діти отримували задоволення від занять спортом.
6. Дотримуйтесь режиму харчування. Приготуйте дитині корисну, необхідну для її організму їжу.
7. Найголовніше - не забувайте, що саме ви є взірцем наслідування для вашої дитини!

 

Поради для батьків на тему: 

"Спорт  - запорука здоров’я Вашої дитини"   вихователя Кавюк Т.М.

 

План - конспект ​заняття "Маленькі дослідники" з досвіду роботи вихователя Кавюк Т.М.

 

План - конспект заняття "Таємниці повітря" з досвіду роботи вихователя Кавюк Т.М.