Комунальний заклад "Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №8 "Вишиванка" Володимирської міської ради

Розкажіть дітям про карантин

Коронавірус, карантин та дотримання карантиних правил - це наше сьогодення. І помилково вважати, що діти нічого не помічають. Саме тому варто розповісти їм, що таке цей вірус та як з ним боротися.

Коли інформація відсутня, малеча починає застосовувати свою уяву та фантазувати - це сприятливе підґрунтя для тривоги. Говорити потрібно лише правду, але спрощувати її: не використовувати складних термінів, не описувати детально наслідки захворювання. Можна розповісти про симптоми, пояснити, що багато людей хворіє, але й багато виліковується.

Наголосити, що є способи, які допоможуть уникнути хвороби: залишатися вдома, частіше мити руки тощо.

Батькам, насамперед, варто звертати увагу на своє ставлення до карантину. Діти часто віддзеркалюють поведінку дорослих, тож батьки мають показувати спокій і впевненість, тоді у малюка буде розуміння того, що все вдасться подолати.

Батьки, які говорять про те, що відбувається, допомагають малечі сформувати свою думку та бачення ситуації. Бо коли малюк поводиться пасивно і не запитує про вірус, ймовірно, у нього існує страх. Не розповідаючи про вірус, ми можемо підсилювати це почуття.

Тому варто знайти підхід до дитини й поговорити спокійно про ситуацію, що склалась.