Комунальний заклад "Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №8 "Вишиванка" Володимирської міської ради

Оздоровлення

ЗВОЛОЖУВАЧІ ПОВІТРЯ — КОРИСТЬ АБО ШКОДА

Чисте прохолодне повітря і нормальна вологість в приміщенні потрібні не тільки алергікам. В сухому і теплому мікрокліматі  діти хворіють частіше, відчувають себе більш млявими.
Не дивлячись на те, що зволожувачі повітря з’явилися досить давно, популярністю вони почали користуватися тільки останнім часом. Багато в чому це заслуга сучасних медиків,які дотримуються думки, що сухе повітря  шкодить здоров’ю, особливо дитячому.

Зараз в дошкільних закладах освіти  можна встановити кондиціонери, зволожувачі, очищувачі повітря за письмовою згодою батьків. При цьому потрібно стежити за їх справністю та своєчасною заміною фільтрів.

 

КОРИСТЬ ЗВОЛОЖУВАЧІВ ПОВІТРЯ

Зволожувачі повітря призначені для підвищення вологості в приміщеннях ДНЗ  та позбавлення від негативних впливів сухого повітря. Особливо велика користь зволожувача повітря для дітей. У малят  обмін речовин інтенсивніший, ніж у дорослих, через це їх організмом виробляється більше тепла. При цьому теплообмін регулюється більше легенями, а не шкірою. Коли в приміщенні дуже сухе повітря, організм дитини втрачає багато рідини, через що виникає підвищена пітливість, згущення крові, а іноді і порушення в роботі деяких  внутрішніх органів. При недостатній вологості, у дітей слизові оболонки пересихають, та на них утворюються скоринки, що утруднюють дихання,через це може статися повне блокування дихання. Крім того, засохлий слиз повністю втрачає захисні властивості і перетворюється в сприятливе середовище для розвитку бактерій. Це суттєво збільшує ризик виникнення різних захворювань: бронхіти, отити, запалення легень, гайморити, хронічні тонзиліти та ін. Також пересушені слизові оболонки дуже чутливі до алергенів і пилу. Зволожувачі повітря допомагають звести ризик виникнення астми та ринітів до мінімуму.

Достатній рівень вологості в приміщенні допомагає уникнути сухості шкіри, що призводить до лущення, подразнення і передчасного старіння. Також він сприяє підтримці імунітету і захищає організм від зневоднення. Сухе повітря здатне викликати зниження концентрації уваги і відчуття втоми. Використання зволожувачів повітря дає можливість уникнути цих проблем. При достатньому рівні вологості не буде виникати постійне відчуття спраги, не будуть червоніти і втомлюватися очі, буде легше зосередитися, і діти будуть  себе почувати в приміщенні набагато комфортніше.

 

ВИДИ ЗВОЛОЖУВАЧІВ ПОВІТРЯ, ЇХ ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ

Парові зволожувачі викидають у повітря гарячий пар від киплячої в них води. При використанні таких приладів існує ймовірність отримати опік. Також вони підвищують загальну температуру в приміщенні, що в сукупності з обігрівальними приладами може створити дуже жаркий і при цьому ще і вологий клімат, здатний нашкодити здоров’ю. Крім того, для парового зволожувача необхідно підбирати відповідне місце, наприклад, встановивши його біля стіни, ви ризикуєте безповоротно зіпсувати шпалери.                     

Традиційні холодні зволожувачі вважаються найбільш придатними для використання. У них заливається вода, яка потрапляє на випарні елементи. Вентилятор, вбудований в даний прилад, пропускає повітря, яке забирає з приміщення, а потім видає його назовні вже вологим. При цьому він не тільки зволожує, але і очищає повітря від сторонніх часток і пилу. Однак на змінних касетах, яким оснащені традиційні зволожувачі, накопичуються різноманітні мікроорганізми, які разом з вологою, що видається приладом, потрапляють в приміщення, потім в легені.                                                                                                    

Ультразвуковий зволожувач за допомогою електромагнітних коливань перетворює воду в мікроскопічні бризки. Основним його недоліком є те, що їм у повітря викидається вода разом з усіма речовинами, які в ній були розчинені. Найчастіше це солі, але можуть бути і інші шкідливі домішки. Вони осідають на меблях та підлозі, а також у дихальних шляхах. Цю проблему можна вирішити, використовуючи дистильовану воду.                                                                                             

Слід пам’ятати, використовуючи зволожувачі повітря, необхідно постійно контролювати рівень вологості, оскільки підвищена вологість може нашкодити не менше, ніж сухе повітря. Для цього в приміщенні повинен бути окремо гігрометр або ж зволожувач з вбудованим гігрометром.