Комунальний заклад "Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №8 "Вишиванка" Володимир-Волинської міської ради
м. Володимир - Волинський

Загальні правила закладу

 Правила прийому до закладу дошкільної освіти № 8 "Вишиванка"

 

 Правила  поведінки батьків на дитячих святах та розвагах  у ЗДО № 8 "Вишиванка"

 

 

Вартість харчування дітей у закладі дошкільної освіти № 8 "Вишиванка"

З  01 cічня 2020 року рішенням виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради від 21.12.2019 року №367  в ЗДО міста  встановлено плату за харчування дітей за один день:

       в розмірі   25.00 грн.     (для батьків - 17 грн. 50 коп., міський бюджет 7,50 грн.) 

                                                 -  для дітей віком від 2 до 3 років;

       в розмірі   34.00 грн.   (для батьків - 24 грн. 00 коп., міський бюджет 10,00 грн.)

                                                для дітей віком від 3 до 6 років.

 Звільняються на 100% від оплати за харчування в ЗДО:

-   діти з інвалідністю;

-   діти - сироти;

-   діти, позбавлені батьківського піклування;

-  діти працівників органів внутрішніх справ, які  загинули під   час виконання службових обов’язків;

-   діти із малозабезпечених сімей  (у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім'ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму);

- діти загиблих військовослужбовців, які приймали участь  в антитерористичній операції   на  сході  України або операції об’єднаних сил;

- діти, батьків - учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції на сході України або операції об’єднаних сил;

- діти із сімей, які перемістилися з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, операції об’єднаних сил.

Зменшується  плата  за   харчування  дітей   в ЗДО на 50% для батьків  у сім’ях  яких троє і більше дітей.  

Адміністрація ЗДО

 

ПОРАДИ БАТЬКАМ НА ТЕМУ:

«ГОТУЄМО ДИТИНУ РАННЬОГО ВІКУ ДО ВІДВІДУВАННЯ ЗДО»
 

 • Передусім слід організувати життя дитини в сім'ї відповідно до режиму дня, якого дотримуються в дошкільному навчальному закладі.
 • Готуючись до дитячого садка, докладно розкажіть малюку, що вдень він буде ходити до дитячого садка, а ввечері ви разом з ним будете займатися вдома цікавими справами.
 • Варто зацікавити сина чи доньку дитячим садком, викликати бажання йти туди. Для цього під час прогулянок покажіть будівлю дошкільного навчального закладу, ігрові майданчики; разом поспостерігайте за грою дітей, розкажіть про їхнє життя в садочку. Не можна дитину залякувати садком, погрожувати: «Не слухатимеш – віддам у садочок». Це викличе страх перед дошкільним закладом і, безумовно, погіршить стан дитини в період звикання до незнайомого оточення. Навпаки, слід викликати бажання в неї ходити до садка: «Якщо слухатимеш, не плакатимеш, то підеш у дитячий садок». Про вступ до садка треба говорити в сім'ї як про радісну, очікувану подію.
 • Ідучи будь-куди, завжди розповідайте малюкові, що буде, коли ви повернетесь, щоб у нього була впевненість в тому, що він потрібен вам!
 • Навчайте дитину вдома всіх необхідних навичок самообслуговування та взаємодії  (одягання, умивання, складання іграшок). Дитина значно легше пристосується до умов суспільного виховання, якщо в сім'ї вона оволодіє елементарними навичками самостійності. Іноді, прагнучи зекономити час, батьки поспішають самі вдягнути, нагодувати дитину, чим стримують формування в неї необхідних умінь. Так діти, звикнувши до надмірної опіки, у яслах почуваються безпорадними і самотніми.
 • Щоб полегшити звикання, познайомте сина чи доньку з майбутнім вихователем, поговоріть з ним так, щоб дитина чула про те, що ваш малюк уже підріс і ходитиме до ясел, де про дітей піклується добра вихователька, яка гуляє і грається з ними. Слід викликати в дитини позитивні спогади про відвідування дошкільного закладу, бажання швидше підрости і піти в садочок.

 

ТЕСТ ДЛЯ БАТЬКІВ

«Чи готова Ваша дитина до вступу у заклад дошкільної освіти?»

 

Як допомогти дитині пережити період адаптації?

 • В перші дні перебування в дитячому садку залишайте дитину на 1-3 години, поступово збільшуючи час знаходження в дитсадку. Не запізнюйтесь, хоча б у перші дні забирайте дитину вчасно.
 • Не поспішайте відразу забрати дитину додому. Побудьте з дитиною на ігровому майданчику, разом подивіться, як гуляють діти, чим займаються, як спілкуються один з одним та вихователем.
 • Відводячи малюка до дитячого садка, дайте йому улюблену іграшку, сказавши при цьому: «Якщо ти захочеш, щоб я про тебе подумала, візьми і притисни її до себе. І я відразу про тебе подумаю». Ілюзія керування батьками дуже важлива для малюка. Вона знижує реакцію стресу на нову ситуацію. Нехай іграшка ходить із дитиною кожен день і знайомиться з іншими, розпитуйте, що з іграшкою сталося в дитячому садку. Хто з нею дружить, хто ображав, чи не було їй сумно. Таким чином ви багато дізнаєтеся про те, як ваша дитина звикає до садочка.
 • Пограйтесь з дитиною домашніми іграшками в дитячий садок, де якась з них буде самою дитиною. Поспостерігайте, що робить ця іграшка, що говорить, допоможіть разом з дитиною знайти їй друзів і вирішіть проблеми дитини через неї, орієнтуючи гру на позитивні результати.
 • Не хвилюйтесь і не показуйте своє хвилювання дитині. Не забувайте надавати дитині емоційну підтримку і показувати значимість для вас її нового статусу.
 • Частіше говоріть дитині про свої почуття і проявляйте їх.
 • Завжди знаходьте час вислухати, що непокоїть вашу дитину, які у неї труднощі, чого вона досягла.
 • Створіть спокійний, безконфліктний клімат для дитини в сім'ї та оптимальний режим дня. Оберігайте нервову систему дитини!
 • Повідомте вихователів про особливі звички дитини, що вона любить, що ні, які має захоплення.
 • Придумайте ритуал «прощання» - обіграти його вдома. Зустрічайте дитину з посмішкою.
 • Дитина має відчувати повне розуміння між батьками та вихователями, тоді вона швидше звикає. Ніколи не з’ясовуйте відносин з вихователем (щоб не трапилось!) у присутності дитини.
 • Відвідувати дитячий садок дитині треба лише здоровою.
 • Почувайтеся компетентними батьками, тобто вірте, що з будь-якою складною ситуацією можна справитись, якщо її вирішувати, а не відкладати!
 • Пам’ятайте! Найголовніша умова успішної адаптації дитини до дитячого садочка є єдність вимог до малюка в сім’ї  та дитсадку.

           

Шановні батьки!

 У ЗДО № 8 «Вишиванка» діють правила, які допоможуть правильно організувати час перебування у ньому Ваших дітей. Запрошуємо до співпраці та просимо дотримуватися наступних правил:

 1. ЗДО № 8 «Вишиванка» працює з 7.30  до 8.30. За необхідністю та письмовою заявою батьків дитина може відвідувати чергову групу, яка функціонує з 18.00 до 19.30.
 2. Батьки, або особи, що за їх дорученням приводять дитину в дошкільний заклад, мають передати дитину вихователю або тому працівникові ЗДО, який приймає дітей в цей час. Неприпустимо відправляти дитину до ЗДО саму, без супроводу дорослого. Увечері при залишенні дітьми ДНЗ, вихователь зобов’язаний передати дитину батькам або іншій особі,  що прийшла за їх дорученням. Вихователь  не має права віддавати дітей з ЗДО неповнолітнім дітям, батькам у нетверезому стані.
 3. Батькам варто заздалегідь домовитися з вихователем щодо тих осіб, яким вони доручають забирати дитину з ЗДО  (таке доручення оформляється письмово).
 4. Приводити в ЗДО потрібно здорову дитину в чистому одязі та взутті, що відповідає розміру ноги дитини та санітарно- гігієнічним вимогам; повідомити вихователя про її самопочуття вдома та незвичайні випадки (падіння, ушкодження, скарги на погане самопочуття тощо). Приводити дитину до ЗДО з 7.30 до 8.30.
 5. Своєчасно повідомляти вихователя про хворобу дитини та інші причини її відсутності в ЗДО.
 6. Після тривалої відсутності дитини (більше 30 днів) або перенесеної хвороби необхідно надати вихователю довідку від лікаря про стан здоров’я дитини і  можливість перебування в дитячому колективі.
 7. Вихователь зобов’язаний щодня оглядати дитину з метою своєчасного виявлення ознак хвороб, нездужання, тілесних ушкоджень (синці, подряпини, забої тощо). Якщо під час ранкового прийому в ЗДО у дитини виявлено ознаки хвороби, батьки зобов’язані  звернутися до лікаря за консультацією або медичною допомогою.
 8. За дитиною зберігається місце у ЗДО у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній період (75 днів). У разі відсутності дитини понад 75 днів, без письмової заяви батьків, її буде виключено із списків вихованців нашого садка.
 9. Вихователь не несе відповідальність за збереження прикрас Вашої дитини (сережки, хрестики тощо), іграшок, принесених з дому та візочків (санчат)  залишених на території ЗДО.
 10. Заздалегідь потурбуйтесь, щоб розпорядок дня дитини вдома був наближений до розпорядку дня дитячого садочка.
 11. Щоб уникнути випадків травматизму, обов’язково перевіряйте вміст кишень в одязі дитини на наявність небезпечних предметів.
 12. Батьківські збори та інші просвітницькі заходи, що проводяться в закладі, є обов’язковими для відвідування.
 13. Рекомендуємо Вам виконувати поради педагогічних та медичних працівників закладу стосовно розвитку, виховання та навчання та зміцнення здоров’я дитини.
 14. На публічних заходах, які відбуваються у ЗДО, може вестися відео або фото зйомка за участю Вашої дитини. Адміністрація ЗДО залишає за собою право використовувати матеріали зйомок для публікації на офіційному  сайті, сторінках закладу у соцмережах, ЗМІ, періодичних виданнях.
 15. Своєчасно вносити плату за харчування дитини до 20 числа кожного місяця.
 16. Використовуйте право на сприяння до залучення додаткових джерел фінансування з метою розвитку матеріально- технічної бази закладу.
 17. Адміністрація ЗДО завжди готова до співпраці з Вами у разі виникнення проблемних питань.

 

Ми є прикладом для наслідування наших дітей.

Не слід вимагати від них дотримання тих правил,

яких не дотримуємось самі.

Любіть дітей, цінуйте, шануйте їхні почуття,

адже діти — це найдорожче, що ми маємо!

 

 

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ БАТЬКІВ

НА ДИТЯЧИХ СВЯТАХ ТА РОЗВАГАХУ ЗДО №8 «ВИШИВАНКА»

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Запрошуємо до співпраці та просимо дотримуватися наступних правил, які допоможуть правильно організувати і отримати позитивні емоції від свят та розваг у ЗДО №8

 1. Свята та розваги у ЗДО № 8 «Вишиванка» проводяться не для батьків, а для дітей.
 2. Прийшовши на свято, пам’ятайте, що воно організоване для всіх дітей, а не тільки для Вашої дитини.
 3. На святі можуть бути присутні не більше 4 осіб з родини.
 4. Не рекомендується присутність на святі серед гостей дітей до 2 років, які не відвідують дитячий садок.
 5. Вхід до музичної зали дозволяється без верхнього одягу та у змінному взутті.
 6. Мобільні пристрої під час свята мають бути переведені у беззвучний режим. Розмови по телефону заборонені.
 7. Фото і відео зйомка дозволяється тільки зі свого місця. На заходах у ЗДО може вестися відео або фото зйомка за участю Вашої дитини. Адміністрація ЗДО залишає за собою право використовувати матеріали зйомок для публікації на офіційному  сайті, сторінках закладу у соцмережах, ЗМІ, періодичних виданнях.
 8. Під час заходів батькам забороняється переходити з одного місця на друге, вставати зі свого місця.
 9. Не можна відволікати дитину розмовами і вигуками з місця. Якщо раптом, розказуючи вірші чи слова своєї ролі, Ваша дитина забула текст, не слід вигукувати підказки з місця. Вихователь обов’язково коректно допоможе  дитині.
 10. На  прохання педагогів ЗДО батьки  можуть брати участь в проведенні дитячих свят та розваг (заспівати разом з дітьми пісню, затанцювати з дитиною, пограти гру, розказати разом з дитиною вірш чи гумореску).
 11. Дбайте про те, щоб одяг і сценічні атрибути були зручними для дитини та не створювали дискомфорту. В разі виникнення непередбачених ситуацій з цього приводу не хвилюйтесь і не намагайтесь допомогти  дитині, відволікаючи її від основного дійства. Вихователь обов’язково побачить проблему і виправить її.
 12. Не хвилюйтесь, що інша дитина може те, чого поки що не вміє Ваша. Настане час, коли  Ваша дитина розкриє усі свої таланти. Ваша дитина-найкраща! У неї своя траєкторія розвитку! Ми разом з Вами  допоможемо Вашій дитині в цій перемозі!

 

Недотримання цих елементарних правил відволікає дітей, заважає їм відчути себе головними учасниками дії, розкрити свій потенціал.

 

У випадку не виконання вищезгаданих правил чи іншої неадекватної  поведінки з боку батьків адміністрація закладу дошкільної освіти залишає за собою право не запрошувати батьків на свята і проводити їх без батьків, так як невиконання цих правил відволікає дітей, заважає їм відчувати себе головними учасниками дійств.

І пам'ятайте: нашим малятам - артистам потрібні оплески!