Дбаємо про комфорт учасників освітнього процесу
У ЗДО № 8 "Вишиванка" пройшов Тиждень ментального здоров’я.
Впродовж тематичного тижня вихователі середніх і старших груп через ігрову діяльність формували у дітей навички та уміння для підтримки ментального здоров’я. Сподобались дітям дихальні картки та картки сили, веселі руханки та ігри зі смайликами.
Для педагогів закладу практичним психологом Оксаною Онишко був проведений інтерактивний івент «Дбаємо про ментальне здоров’я», учасники якого закріпили знання про важливість використання технік самодопомоги для зменшення емоційної напруги, відновлення почуття безпеки.
Зустріч педагогів зі спеціалістами Центру життєстійкості Володимир-Волинської громади у рамках реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Катериною Урус та Ксенією Іванчихіною була інформативною та емоційно насиченою. Присутні розширили уявлення про зовнішні та внутрішні ресурси, про засоби протидії емоційного вигорання. Гості поділилися досвідом використання терапевтичних іграшок у роботі з дітьми.
Зберегти ментальне здоров’я на етапі дошкільного віку вкрай важливо: це формує основи психічного благополуччя, яке впливатиме на всю життєву траєкторію дитини.
Шановні батьки!
Головні відчуття для дитини — це захищеність та безпека. Під час війни діти часто переживають стрес. Не у всіх із них розвинеться психологічна травма, але кожна дитина потребує підтримки. Головну роль у цьому відіграють батьки. Існують базові правила, як підтримати дитину у стресовій ситуації, щоб стабілізувати її стан.
- Дотримуйтесь режиму дня. Регулярні щоденні рутини сприяють психологічному благополуччю дитини, дарують їй почуття безпеки та стабільності.
- Обговорюйте з дитиною тривожні події, що відбуваються, про її емоції та переживання. Допоможіть їй зрозуміти, що її емоції – це нормальні реакції на ці події. Поясніть, що і ви відчуваєте сум, тривогу, страх тощо. Це дозволяє дитині побачити, що її почуття збігаються із почуттями дорослих, що вона не сама, а також зняти емоційне напруження.
- Проявляйте щирий інтерес до щоденних подій у житті дитини. Спілкуйтеся про її інтереси, вподобання, друзів. Подбайте про спільне дозвілля та цікаві ігри. Будьте доступними для своєї дитини: обіймайте, хваліть її за досягнення та вміння, говоріть про свою любов до неї. Пам‘ятайте, що у дитини повинно бути дитинство не зважаючи на війну, тож намагайтесь проводити час з позитивом.
- Спостерігайте за дитиною та змінами у її поведінці чи емоційному стані. Особливо, коли дитина стала свідком травмуючих подій або відбулися зміни у її житті (наприклад, початок відвідування дитячого садка, народження братика чи сестрички тощо). Якщо дитина постійно пригнічена, незвично тиха або стала неслухняною, агресивною, порушився сон, апетит, то краще звернутися за допомогою до кваліфікованого психолога.
- Постійно піклуйтеся про себе, щоб мати ресурс дбати про дитину. Потурбуйтесь про своє фізичне здоров’я: їжте, спіть, виконуйте фізичні вправи. Спілкуйтеся з рідними, друзями та колегами, розповідайте про свої емоції та переживання. При потребі звертайтесь про допомогу до спеціалістів чи телефонуйте на гарячі лінії.
ЮНІСЕФ у брошурі «Ментальне здоров’я дітей під час війни: поради батькам та опікунам» зібрав інформацію про ознаки, які вказують на потребу звернутися за психологічною підтримкою, техніки допомоги собі та дітям, ігри та вправи для стабілізації емоційного стану, а також контакти спеціалістів та гарячих ліній.
Дякуємо ЗСУ за можливість жити та працювати в Незламній Україні!